بستن

گلدشیکمال آخرین خبرها طلا و ارز پیش بینی قیمت دلار برای فردا 23خرداد / معامله‌ گران منتظر جرقه‌ ای از سمت وین
پیش بینی قیمت دلار برای فردا 23خرداد / معامله‌ گران منتظر جرقه‌ ای از سمت وین
چکیده این مطلب : انتشار : 1400/03/22 - 16:46 0 نظر

گلدمگ: روز پنجشنبه درحالی‌که دلار با قیمت 24050تومان در بازار نقدی بسته شد، تحت تاثیر اخبار مثبت درمورد برجام و تحریم‌ها در معاملات پشت‌خطی وارد مدار نزولی شد و تا 23700تومان پایین آمد؛ معاون وزیر خارجه آمریکا اعلام کرد که مذاکرات وین با پیشرفت‌های زیادی همراه بوده است.

این درحالیست که بعد از دور چهارم و پنجم نشست وین، مذاکره‌کنندگان حامل اخبار مثبتی نبودند و درنتیجه ناامیدی نسبت به آینده برجام باعث شده بود دلار تا یک قدمی کانال 25هزار تومان هم برسد اما با اخباری که اخیرا منتشر شد، خوشبینی به بهبود روابط سیاسی مجددا قوت گرفت و بازار ارز وارد فاز نزولی شد.

از طرف دیگر آمریکا سه مقام سابق ایران را از فهرست تحریم‌ها خارج کرد و اگرچه اعلام شده که این اقدام ارتباطی به مذاکرات وین ندارد، اما با ارسال سیگنال مثبت به بازار ارز روند نزولی دلار شدت گرفت تا جایی‌که روز جمعه نرخ این ارز در ساعاتی از معاملات پشت خطی به 23500تومان هم کاهش یافت که البته تا پایان ساعت کاری این بازار با اندکی افزایش به 23650تومان رسید.

به همین ترتیب بازار نقدی امروز تحت تاثیر این روند قرار گرفت و دلار معاملات ابتدایی را با قیمت 23650تومان آغاز کرد و در بازار پشت‌خطی هم در محدوده 23700 تا 23750تومان قرار دارد؛ حالا امروز بازار از دست خریداران خارج شده و بیشتر معامله‌گران در قامت فروشنده حاضر شده‌اند و گرچه از هیجان کاهشی روز گذشته کاسته شده، اما بازار گوش به زنگ اخبار جدیدی از سوی برجام است و چنانچه خبر مثبتی مخابره شود روند نزولی دلار تشدید خواهد شد.

البته با توجه به کاهش آنی نرخ ارز، امروز نوسان‌گیران در برابر افت بیشتر قیمت‌ مقاومت خواهند کرد و تلاش می‌کنند تا زمانی که خبر تازه‌ای نشده قیمت دلار را هر چند اندک بالا برده تا بتوانند از این فرصت سود‌گیری کنند ولی نهایتا جرقه‌ای از سمت وین، بازار را به سمت مسیر کاهشی سوق خواهد داد.

گفتنی است که امروز عباس عراقچی معاون سیاسی وزارت امور خارجه، به منظور از سرگیری مذاکرات برجام، وارد وین پایتخت اتریش شده و ششمین دور مذاکرات ایران و گروه 1+4 در خصوص لغو تحریم‌های آمریکا و بازگشت احتمالی این کشور به برجام، بعد از ظهر امروز با برگزاری نشست کمیسیون مشترک برجام در وین آغاز خواهد شد.

 مشاهده قیمت آنلاین طلا و انواع آبشده

♦ مشاهده قیمت آنلاین دلار و انواع ارز

♦ مشاهده قیمت آنلاین انواع سکه 


منبع: اقتصادآنلاین

نظرات

کاربر گرامی، در صورت مشاهده هرگونه خطا در این صفحه، روی دکمه گزارش خطا کلیک کنید تا در اولین فرصت مشکل را برطرف کنیم

گزارش خطا
پشتیبانی

پشتیبانی

در حال تلاش جهت برقراری ارتباط با سرور
  • جهت گفتگو با پشتیبانی، اطلاعات زیر را تکمیل کنید

00:00