بستن

گلدشیکمال آخرین خبرها طلا و ارز پیش بینی قیمت طلا با نگاه به دو عامل محرک / افت شدید تقاضا در پی انتظارات کاهشی
پیش بینی قیمت طلا با نگاه به دو عامل محرک / افت شدید تقاضا در پی انتظارات کاهشی
چکیده این مطلب : انتشار : 1400/03/22 - 17:00 0 نظر

گلدمگ: نادر بذرافشان درباره علت کاهش قیمت طلا و سکه در بازار امروز اظهار کرد: اونس جهانی نسبت به آخرین نرخ هفته گذشته حدود 17دلار کاهش یافته و دلار هم به کانال 23هزار تومان بازگشته و این دو عامل در کنار افت چشمگیر تقاضا باعث شده طلا و سکه ارزان شود.

به گفته بذرافشان، با توجه به شروع مذاکرات وین و همچنین بحث انتخابات ریاست جمهوری، انتظارات کاهشی شده و در چنین شرایطی کسی ریسک خرید و فروش طلا و سکه را قبول نمی‌کند؛ بنابراین حجم مبادلات در اولین روز هفته با افت چشمگیری رو‌به‌رو شد.

این فعال بازار طلا با پیش‌بینی آینده بازار تصریح کرد: نوسان قیمت طلا و سکه چند ماهی است که به حداقل رسیده و حتی پیش‌بینی ما این است که درصورت بروز اتفاق اقتصادی یا سیاسی حداکثر افزایش یا کاهش قیمت پنج درصد خواهد بود.

 بذرافشان اضافه کرد: بنابراین توصیه ما به مردم این است که در این شرایط به بازار اطمینان کرده و با کنار گذاشتن تردید، مبادلات خرید مصنوعات طلا و سکه را شروع کنند.

سکه 150هزار تومان ارزان شد

دبیر هیات مدیره اتحادیه طلا با تشریح قیمت‌های امروز بیان کرد: در جریان معاملات بازار طلای تهران، قیمت سکه امامی با کاهش 150هزار تومانی به 10میلیون و 580هزار و سکه طرح قدیم به 10میلیون و 400هزار تومان رسید.

بذرافشان گفت: نیم سکه امروز با قیمت پنج میلیون و 730هزار، ربع سکه سه میلیون و 730هزار و سکه یک گرمی با قیمت دو میلیون و 300هزار تومان فروخته می‌شود؛ همچنین بهای هر مثقال طلای 17عیار با 50هزار تومان کاهش به چهار میلیون و 600هزار و هر گرم طلای 18عیار با افت 12هزار تومانی به یک میلیون و 60هزار تومان رسیده است.

 مشاهده قیمت آنلاین طلا و انواع آبشده

♦ مشاهده قیمت آنلاین دلار و انواع ارز

♦ مشاهده قیمت آنلاین انواع سکه 


منبع: اقتصادآنلاین

نظرات

کاربر گرامی، در صورت مشاهده هرگونه خطا در این صفحه، روی دکمه گزارش خطا کلیک کنید تا در اولین فرصت مشکل را برطرف کنیم

گزارش خطا
پشتیبانی

پشتیبانی

در حال تلاش جهت برقراری ارتباط با سرور
  • جهت گفتگو با پشتیبانی، اطلاعات زیر را تکمیل کنید

00:00