بستن

این مطلب را به دوست خود ارسال کنید

اطلاعات شما نزد گلدشیکمال کاملا محفوظ می باشد

MIKIMOTO

MIKIMOTO
چکیده این مطلب : انتشار : 1398/04/24 0 نظر

مروارید یک الگوی افسانه ای از سبک بی انتها است. 
یک کلاسیک واقعی که در سلیقه خوب باقی می ماند،

مهم نیست که چگونه مد 
از فصل به فصل، سال به سال یا نسل به نسل تغییر می کند.

برند جواهرآلات «میکی موتو / MIKIMOTO» در سال 1899 به صورت رسمی توسط کوکیچی میکی‌موتو با راه اندازی نخستین فروشگاه در شیک گینزا توکیو راه پایه گذاری شد.

میکی موتو در سال 1893 نخستین مروارید نیمه کروی را کشت کرده بود و به سرعت در حوزه جواهرات به ویژه در مروارید به دستاوردهای ویژه‌ای رسید. استفاده از مروارید در بسیاری از جواهرات میکی موتو همچنان به عنوان یکی از نشانه‌های جواهرات این برند لوکس ژاپنی شناخته می‌شود.

او به سرعت با به خدمت گرفتن دیگر جواهرسازان و آشنایی با شیوه جواهرسازی اروپایی در آن دوران، کیفیت و سبک تولیداتش را ارتقاء چشمگیری بخشید و در سال 1913 نخستین شعبه میکی موتو در خارج از ژاپن، در لندن افتتاح شد.

میکی موتو خلاقیت‌های فراوانی در خلق مرواریدهای پرورشی به خرج داد و در 1930 به عنوان یکی از ده مخترع برتر ژاپن با امپراتور ملاقات کرد.

ساخت مدل «مونت ورنون /Mount Vernon » که مزرعه بزرگ جورج واشنگتن رئیس جمهور آمریکا بود با 24328 مروارید، ساخت مدل ناقوس آزادی واقع در فیلادلفیا نماد فرهنگی انقلاب آمریکا علیه انگلیس با 12250 مروارید و شماری از ارزشمندترین جواهرآلات موزه‌ای دنیا توسط میکی موتو ساخته شده است.

«میکی موتو استرند / Mikimoto Strand» یکی از گردنبدهای مروارید بسیار مشهور این جواهرساز است که توسط جو دی‌ماجیو در دوران نامزدی به مرلین مونرو بازیگر آمریکایی هدیه داده شد. «استرند / Strand» به معنی خط ساحلی یا کرانه دریا است که میکی موتو با توجه به چشیدن مرواریدهای سفید خلق این گردنبند، این تعبیر شاعرانه را برای چنین اثری به کار برده است این جواهرات میکی موتو از سال 2000 یک جهش دیگر داشت و طرح‌های مدرن و فوق العاده‌‌ای را عرضه کرد که از قیمت‌های بالایی نیز برخوردارند. 


نمونه طرحهای برند MIKIMOTO


 

نظرات

captcha Refresh