بستن

0شارژ موبایل با عرق بدن!
چکیده این مطلب : انتشار : 1400/04/23 - 19:49 0 نظر

گلدمگ: محققان ابزاری ابداع کرده اند که دور سرانگشت فرد پیچیده می شود و با استفاده از عرق بدن، برق تولید می کند. به این ترتیب می توان با کمک آن موبایل و ساعت شارژ کرد.

00

یک دستگاه پوشیدنی جدید ابداع شده که مانند چسب زخم دور سرانگشت می پیچد و می‌تواند با استفاده از عرق فرد در هنگام خواب کاربر الکتریسیته تولید کند.

شارژ موبایل با عرق بدن!

نمونه اولیه این دستگاه در حال حاضر فقط می‌تواند مقدار اندکی برق تولید کند و کاربر باید 3 هفته به طور مداوم آن را استفاده کند تا بتواند یک موبایل را شارژ کند. اما توسعه دهندگان این ابزار در دانشگاه کالیفرنیا امیدوارند در آینده ظرفیت آن را افزایش دهند.

شارژ موبایل با عرق بدن!

آنها طی تحقیقاتی متوجه شدند استفاده از دستگاه به مدت 10 ساعت برق مورد نیاز برای روشن نگه داشتن یک ساعت به مدت 24 ساعت (400 میلی ژول) را فراهم می‌کند.

تمام این انرژی از دستگاهی تولید می‌شود که روی یک سرانگشت بسته می‌شود. بستن این ابزار روی انگشتان فرد حدود 10 برابر انرژی بیشتر تولید می‌کند.

بیشتر ابزارهای پوشیدنی تولید برق نیازمند آن هستند که کاربر فعالیت شدید انجام دهد یا به منابع انرژی خارجی مانند نور خورشید یا تغییر شدید دما نیاز دارند.

اما دستگاه جدید با استفاده از یک سیستم از رطوبت انگشتان برق تولید می‌کند. این دستگاه حتی در صورتیکه کاربر خواب باشد یا بی حرکت و ثابت نشسته باشد، قادر به تولید برق خواهد بود.

از آنجا که سر انگشتان پر عرق ترین قسمت بدن هستند، این دستگاه با استفاده از یک ماده اسفنجی هوشمند می‌تواند برق تولید کند.

 مشاهده قیمت آنلاین طلا و انواع آبشده

♦ مشاهده قیمت آنلاین دلار و انواع ارز

♦ مشاهده قیمت آنلاین انواع سکه 


منبع: مهر

نظرات

کاربر گرامی، در صورت مشاهده هرگونه خطا در این صفحه، روی دکمه گزارش خطا کلیک کنید تا در اولین فرصت مشکل را برطرف کنیم

گزارش خطا
پشتیبانی

پشتیبانی

در حال تلاش جهت برقراری ارتباط با سرور
  • جهت گفتگو با پشتیبانی، اطلاعات زیر را تکمیل کنید

00:00