بستن

گلدشیکمال آخرین خبرها طلا و ارز پیش بینی طوفانی جدید در بازار بیت کوین/ قیمت طلا شارژ شد
0پیش بینی طوفانی جدید در بازار بیت کوین/ قیمت طلا شارژ شد
چکیده این مطلب : انتشار : 1400/05/07 - 15:39 0 نظر

گلدمگ: در روز جاری قیمت بیت کوین و طلا هر دو روند افزایشی داشتند.

طلا از بیانیه دیروز FOMC سود کرد و امروز صبح بیش از نیم درصد بالا رفت قیمت طلا در نیمه اول بازارها در روز جاری 1816 دلار در هر اونس معامله شد. نقره نیز به سمت صعود حرکت کرده و بار دیگر بالای 25 دلار در هر اونس معامله شده است. در بقیه بازارها، مس تقریباً 1٪ بالاتر و معاملات WTI نیز تقریباً نیم درصد بالاتر است.

از نظر اخبار ، عمده ترین عناوین مربوط به بانک فدرال است. جروم پاول نرخ بهره را نزدیک به صفر نگه داشت و خاطرنشان کردند که در زمینه اهداف بانک فدرال پیشرفت هایی حاصل شده است اما خواسته های اصلی برآورده نشده اند.

به نظر می رسد پس از سقوط قیمت بیت کوین در ماه مه(خرداد) ، بیت کوین دوباره روند صعودی داشت. پس از افت 53 درصدی بین 16 آوریل و 21 ژوئیه ، قیمت بیت کوین در همین هفته گذشته 32 درصد افزایش داشت. مطمئناً این نوع نوسانات بسیاری از سرمایه گذاران را از بین خواهد برد. اما برای کسانی که ارزهای رمزپایه را ردیابی و سرمایه گذاری می کنند ، این یک روز دیگر در این کار بود.

 آویناش شکار ، مدیر عامل شرکت ZebPay می گوید :« ما از نظر فاندامنتال برای بیت کوین روند صعودی در نظر داریم. نوسانات قیمت از جمله اینها فقط نشانه بازار اولیه است و پس از بلوغ بازار تثبیت می شود. وقتی به یک بازه زمانی بزرگتر نگاه می کنید ، این نوسانات قابل مشاهده نیست.»

دلایل افزایش اخیر قیمت

بیت کوین پس از آنکه ایلان ماسک در یک رویداد آنلاین ، گفت که تسلا ممکن است بیت کوین را دوباره برای پرداخت بپذیرد زیرا استخراج بیت کوین در آینده نزدیک به نقطه عطف استفاده بیش از 50 درصد از انرژی سبز است افزایشی شد. هیتش مالویا ، بنیانگذار itsblockchain.com ، هم این گزاره را تایید می کند و اعتقاد دارد: «پس از این اظهارات مثبت ، قیمت بیت کوین افزایش یافت.»

اما کارشناسان هشدار می دهند که بیت کوین و ارزهای رمزپایه از بی ثبات ترین ابزارها هستند. Gaurav Dahake ، بنیانگذار و مدیرعامل Bitbns می گوید: «ممکن است به زودی شاهد نوسانات شدید در بازارها باشیم ، البته نه به همان نسبت قبلی.»

مالویا اظهار داشت که بهبودی اخیر بیت کوین نیز به دلیل برخی گمانه زنی های رسانه های اجتماعی در مورد طرح آمازون  بود شایعه شده بود آمازون به دنبال پذیرش بیت کوین به عنوان روش پرداخت است.گمانه ای که بعدا تکذیب شد. با این حال از آن تاریخ قیمت بیت کوین تقویت شد و این روند صعودی در روز جاری نیز ادامه یافت.


منبع: اقتصادنیوز

نظرات

کاربر گرامی، در صورت مشاهده هرگونه خطا در این صفحه، روی دکمه گزارش خطا کلیک کنید تا در اولین فرصت مشکل را برطرف کنیم

گزارش خطا
پشتیبانی

پشتیبانی

در حال تلاش جهت برقراری ارتباط با سرور
  • جهت گفتگو با پشتیبانی، اطلاعات زیر را تکمیل کنید

00:00