بستن

گلدشیکمال آخرین خبرها طلا و ارز شانس بیت کوین برای 100 هزار دلاری شدن چقدر است؟
شانس بیت کوین برای 100 هزار دلاری شدن چقدر است؟
چکیده این مطلب : انتشار : 1400/06/28 - 15:09 0 نظر

گلدمگ: بسیاری از کارشناسان معتقدند که بیت کوین می‌تواند تا پایان سال 2021 به 100,000 دلار برسد. اما این فرضیه تا چه حد امکان‌پذیر است و تحلیل‌گران چه دلایلی برای ادعای خود مطرح کرده‌اند؟

به نقل از کریپتو پوتیتو، عده‌ای معتقدند که بیت کوین تا پایان سال جاری به روند صعودی خود ادامه می‌دهد و در نهایت به 100,000 دلار می‌رسد. مایک مک‌گلون (Mike McGlone) استراتژیست ارشد بلومبرگ، یکی از همین افراد است. او با اشاره به گسترش پذیرش بیت کوین، کاهش حجم درگردش و چند مورد دیگر، گفته است بیت کوین می‌تواند طی 3 ماه آینده قیمت خود را 2 برابر کند.

بنا به گزارش ارز دیجیتال، سال 2021 تا به اینجای کار سال پرفرازونشیبی بوده است. قیمت بیت کوین از زیر سطح 30,000 دلار به بالای 60,000 دلار و اوج تاریخی خود رسید، اما کمی بعد مجدداً به سطوح ابتدایی سقوط کرد.

بیت کوین در ادامه توانست با رشدی 20,000 دلاری از روزهای تاریک ماه ژوییه (تیر) عبور کند و اکنون کمی پایین‌تر از 50,000 دلار معامله می‌شود. در حال حاضر چهار ماه تا پایان سال 2021 باقی مانده است و همچنان افزایش تعداد پیش‌بینی‌ها برای رشد 100 درصدی قیمت بیت کوین در این بازه زمانی ادامه دارد.

استراتژیست بلومبرگ هم با ارائه چند دلیل به این جریان پیوسته است. او در ابتدا به روند تاریخی و عملکرد قیمت پیش از کاهش عرضه اشاره کرده است.

نمودار مقایسه قیمت و میزان عرضه بیت کوین

نمودار مقایسه قیمت و میزان عرضه بیت کوین

دیدگاه‌های مختلفی در رابطه با این مسئله وجود دارد. سرعت استخراج بیت کوین تقریبا هر 4 سال یک بار و پس از هاوینگ نصف می‌شود. پس از آخرین هاوینگ که در سال 2020 اتفاق افتاد، پاداش استخراج هر بلاک اکنون به 6.25 بیت کوین کاهش یافته است.

می‌توان 3 میلیون واحد بیت کوینی را که به‌دلایل مختلف ناپدید و یا از دسترس خارج شده‌اند هم به این فهرست اضافه کرد. علاوه بر این، به نظر می‌رسد که سرمایه‌گذاران بلندمدت مصمم هستند که در آینده هم از بیت کوین‌های خود نگهداری کنند و حتی سقوط قیمت هم، مانند آنچه ابتدای این ماه اتفاق افتاد، نمی‌تواند آنها را مجاب کند که دارایی خود را بفروشند.

این مسئله تا حد زیادی با مدل انباشت به جریان (S2F) مطابقت دارد. این مدل با بررسی نسبت حجم ذخایر یا همان موجودی، به جریان یا همان عرضه سالانه بیت کوین، قیمت 100,000 دلار را برای پایان سال جاری برآورد کرده است.

سومین دلیلی که از سوی مک‌گلون مطرح شده است، رشد پذیرش و ارتباط آن با کاهش عرضه است. همان‌طور که مبانی علم اقتصاد حکم می‌کند، اگر عرضه یک دارایی کاهش یابد و در عین حال تقاضا ثابت مانده و یا افزایش پیدا کند، از نظر تئوری قیمت باید افزایش یابد.

اخیراً تقاضا برای خرید بیت کوین همواره در حال افزایش بوده است. شرکت‌های بزرگی هستند که چندین میلیارد دلار در بیت کوین سرمایه‌گذاری کرده‌اند و برخی از آنها گفته‌اند که هرگز دارایی خود را نمی‌فروشند.

سرمایه‌گذاران نهادی به بانک‌ها فشار می‌آورند تا چهارچو‌ب‌هایی قانونی را در اختیارشان قرار دهند که بتوانند در بیت کوین سرمایه‌گذاری کنند. حجم دارایی تحت مدیریت صندوق سرمایه‌گذاری در بیت کوین گری‌اسکیل (Grayscale) از سال 2019 تاکنون 10 برابر شده است.

در نتیجه جای تعجب ندارد که چهره‌هایی مانند جردن بلفورت (Jordan Belfort)، آدام بک (Adam Back)، تام لی (Tom Lee) و مایکل گروناگر (Michael Gronager)، مدیرعامل چینالیسیس، تصور می‌کنند که بیت کوین می‌تواند تا پایان سال 2021 شش رقمی شود.

♦ قیمت طلا و انواع آبشده در بازار امروز

♦ قیمت دلار و انواع ارز در بازار آزاد امروز

♦ قیمت انواع سکه در بازار امروز

♦ قیمت رادیوم و فلزات گران بها

♦ قیمت بیت کوین، اتریوم و ریپل


منبع: اقتصادنیوز

نظرات

کاربر گرامی، در صورت مشاهده هرگونه خطا در این صفحه، روی دکمه گزارش خطا کلیک کنید تا در اولین فرصت مشکل را برطرف کنیم

گزارش خطا
پشتیبانی

پشتیبانی

در حال تلاش جهت برقراری ارتباط با سرور
  • جهت گفتگو با پشتیبانی، اطلاعات زیر را تکمیل کنید

00:00